Photo

Ceļojums laikā ar Gulbenes - Alūksnes bānīti

Vilcienu satiksme Latvijā, iespējams, nav ātrākais, tomēr viens no populārākajiem veidiem, kā nokļūt no vienas vietas citā. Mūsdienās daudziem cilvēkiem brauciens ar vilcienu ir kļuvis gandrīz tikpat ierasts paradums kā brokastošana. Visdrīzāk, tikai retais aizdomājas par to, ka dzelzceļa satiksme vēl pagājušā gadsimta sākumā bija diezgan atšķirīga no tās, kāda tā ir šobrīd.

To, kā ir braukt pa pagājušā gadsimta sākumā izmantotu sliežu ceļu, var izbaudīt, izmantojot Gulbenes - Alūksnes bānīti. Tas pārvietojas posmā, kas ir vienīgais vispārējas lietošanas šaursliežu dzelzceļš Baltijā un saglabājies no šaursliežu dzelzceļa līnijas Stukmaņi -  Valka. Šīs līnijas ekspluatācija aizsākās jau 1903. gadā.

21. gadsimta sākumā vairāki entuziasti sadarbībā ar vietējām pašvaldībām nodibināja dzelzceļa pārvadājumu uzņēmējsabiedrību Gulbenes–Alūksnes bānītis, kas pārvalda bānīša darbību. No šī brīža sākās Gulbenes – Alūksnes bānīša atdzimšana; tā ātri vien ieguva plašu popularitāti un Vidzemes viesu interesi.

Gulbenes - Alūksnes bānīša 33 kilometru garo ceļu izmanto ne tikai interesenti, kuri vēlas izbaudīt braucienu, bet arī vietējie iedzīvotāji, lai dotos ikdienas gaitās. Tūristiem tiek piedāvātas arī ekskursijas pa Gulbenes depo, vizināšanās ar rokas drezīnu, padomju laika atmosfēra Igaunijas Kompartijas līderu salonvagonā, robežsargu šovs, naktsmītne Gulbenes depo vai Igaunijas Kompartijas līderu salonvagonā, kā arī telšu vietas pie Gulbenes depo.

Gulbenes - Alūksnes bānītis ir iecienīta tūristu atrakcija, tas ir arī aizraujošs izbrauciens pa Vidzemi un ceļojums laikā.

 

Adrese: SIA Gulbenes - Alūksnes bānītis, Viestura iela 12, Gulbene, Gulbenes novads, LV-4410
Tālr.: +37164473037; +371 64497729
E-pasts: info@banitis.lv
Internetā: www.banitis.lv

 

Informācija par novadu:
www.gulbene.lv

 

Gulbenes novada tūrisma informācijas centrs:
Adrese: Ābeļu iela 2, Gulbene, Gulbenes novads, LV-4401
Tālr.: +371 64497729
E-pasts: turists@gulbene.lv

 

Veiksmes priekšnoteikumi:

  • Labas attiecības ar katru no uzņēmuma darbiniekiem un sadarbības partneriem;
  • Entuziastu un brīvprātīgo iesaistīšana kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanā;
  • Bānīša unikalitāte Latvijas tūrisma un pakalpojumu nozarē.

 

Stāsti