Photo

Stāsts par sievieti un uzdrīkstēšanos - zemnieku saimniecība "Sveķi"

Saimnieki, kas audzē dzīvniekus pārdošanai gaļas tirgū, un grib gūt klientu atzinību, apzinās, cik svarīgi ir dzīvnieku turēšanas apstākļi. Pareiza temperatūra un īstās barības izvēle ir tikai pāris no nepieciešamajiem faktoriem, par kuriem vajadzīgas zināšanas, lai izveidotu konkurētspējīgu dzīvnieku audzētavu. Madonas novada Bērzaunes pagasta zemnieku saimniecības "Sveķi" vadītājai Dzintrai Karavaičukai šādas zināšanas ir.

Zemnieku saimniecībā "Sveķi" ir lielākā un arī modernākā trušu ferma Baltijā. "Sveķos" izaudzēto trušu gaļa tiek piedāvāta dažādiem restorāniem un vairākiem veikalu tīkliem, un klienti zina, ka šīs saimniecības vārds ir garants kvalitātei.

Truši mitinās ne tikai būros, bet arī ārā, trušu dārzā, kur apmeklētājiem iespējams dzīvniekus gan samīļot, gan uzcienāt ar burkāniem. Savukārt fermā ir izveidota speciāla telpa ar stikla logu, lai ekskursanti varētu redzēt, kas notiek iekšā. Tiek piedāvātas arī ekskursijas pa trušu dārzu, trušu izstāde, zosu, kazu un nutriju apskate. Pēc pieteikuma tiek piedāvāta arī produkcijas degustācija, kā arī trušu iegāde.

Saimniecības vadītāja Dzintra Karavaičuka 2010. gada konkursā "Sieviete Latvijā" kļuva par laureāti nominācijā - Sievietei par uzdrīkstēšanos būt uzņēmējai. Šī balva bija viens no pierādījumiem tam, ka veiksmīgi vadīt konkurētspējīgu saimniecību vai uzņēmumu var ne tikai nopietni vīri ar vismaz divdesmit gadu pieredzi, kā tas nereti šķiet daļai mūsdienu sabiedrības.

 

Adrese: Sveķi, Madonas novads, Bērzaunes pagasts, LV-4853
Tālr.: +371 28353321, +371 29494665

  

Informācija par novadu:
www.madona.lv

 

Madonas novada pašvaldības tūrisma informācijas centrs:
Adrese: Saieta laukums 1, Madona, Madonas novads, LV-4801
Tālr.: +371 64860573, +371 29130437
E-pasti: tic@madona.lv

 

Veiksmes priekšnoteikumi:

  • Ģimenes atbalsts;
  • Savas jomas pārzināšana;
  • Darbaspējas un entuziasms.

 

Stāsti