Photo

Ģimenes skaistie dārzi - Gunas un Jāņa Rukšānu dārzniecības

Ziedi un grāmatas ir Gunas un Jāņa Rukšānu veiksmes stāsta vizītkartes ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Rukšānu pāris netālu no Cēsīm ir izveidojuši divas stādu audzētavas. Gunai tā atrodas Raiskuma pagasta "Jaunrūjās", bet Jānim – Stalbes pagasta "Pulkās". Jānis, kurš ar stādu audzēšanu aizrāvies jau no bērnības un" ir Latvijā pazīstams selekcionārs, audzē un pārdod pavasara puķu sīpolus, savukārt Guna rūpējas par Latvijas lauku sētas puķēm – lilijām, peonijām, narcisēm, flokšiem, hostām, Sibīrijas īrisiem un ūdensrozēm.

Arī izmēru ziņā abu kolekcijas ir iespaidīgas. Jāņa cīrulīšu kolekcija ir lielākā pasaulē, bet krokusu kolekcijā ir gandrīz visas šobrīd zināmās sugas. Gunas kolekcijās ir ap 80 dažādu ūdensrožu šķirņu, 150 hostu, 300 liliju un tikpat daudz narcišu šķirņu. Liela uzmanība tiek pievērsta pašu veidotajiem katalogiem, ar kuru palīdzību interesenti var pasūtīt gan stādus, gan sīpolus.

Vasara paiet dārzā, bet ziemā tiek rakstītas grāmatas. Jānis raksta par puķēm, un viņa kontā ir astoņas grāmatas. Pēdējās divas - Buried Treasures un Crocuses - izdotas Amerikā. Savukārt Gunas piecu izdoto grāmatu tēma ir vēsture un tūrisms. Arī viņas divas grāmatas, ko izdeva Cēsu rajona padome, tulkotas angļu valodā.

"Jaunrūjas" un "Pulkas" ir izveidotas ar pašu spēkiem. Aizvien uzzinot ko jaunu, interesējoties par šīs nozares aktualitātēm, pašiem uzņemoties iniciatīvu, ir izdevies izveidot saimniecības, kuras brauc apbrīnot no visas pasaules. Viesu sarunās bieži izskan apbrīns: „Mēs negaidījām, ka postsociālisma valstī puķkopībā var sasniegt tādu līmeni.”

 

Adrese: Jaunrūjas, Raiskuma pagasts, Pārgaujas novads, LV-4146
Tālr.: +371 64164003, +371 29488877
E-pasts: janis.bulb@hawk.lv

 

Informācija par novadu:
www.pargaujasnovads.lv

 

Pārgaujas novada tūrisma informācijas punkts:
Adrese: Ezeriņi, Straupes pagasts, Pārgaujas novads, LV-4152
Tālr.: +371 26620422
E-pasts:turisms@pargaujasnovads.lv

 

Veiksmes priekšnoteikumi:

  • Ieinteresētība, lai darbs vienlaikus ir arī vaļasprieks;
  • Nepārtraukts darbs, neskaitot stundas un brīvdienas;
  • Produkcijas kvalitāte un unikalitāte. 

 

Stāsti