Photo

Viens no mīlētākajiem zīmoliem Latvijā - Rūjienas saldējums

Izdzirdot vārdu Rūjiena, lielai daļai Latvijas iedzīvotāju pirmā asociācija ir saldējums. Tieši Rūjiena ir vieta, ko mēdz dēvēt par Latvijas saldējumu galvaspilsētu. Rūjienas saldējums ir gardums, pēc kura roka pati stiepjas ne tikai karstajās vasaras dienās, bet ikreiz, kad gribas baudīt kārumu, kas pagatavots no īsta piena un krējuma. Tas ir zīmols, kurš jau kopš 2009. gada turas tuvu Latvijas mīlētāko zīmolu topa pirmajam desmitniekam. 

Rūjienas pienotavai ir gadsimtu sena vēsture, kas aizsākas jau 1911. gadā. Savulaik šī pienotava bijusi lielākā Baltijā. Vēl joprojām tā darbojas tajās pašās telpās, kurās uzsāka savu darbību. Saldējuma ražošana pienotavā aizsākās 77 gadus vēlāk – 1988. gadā. Laika gaitā Rūjienas pienotava ir piedāvājusi pircējiem vairāk kā 30 saldējuma šķirnes.

Šobrīd saldējuma ražotne ir atvērta ekskursijām. To laikā ikviens var uzzināt Latvijā tik iecienītā garduma gatavošanas noslēpumus, kā arī nogaršot dažādas saldējuma šķirnes. Lielākais gandarījums ir jautājums, ko var dzirdēt it visur, kur piedāvā saldējumu: „Un vai Rūjienas saldējums jums ir?”

 

Adrese: SIA Rūjienas saldējums, Upes iela 5/7, Rūjiena, Rūjienas novads, LV-4240
Tālr.: +37164263947
Internetā: www.rujienassaldejums.lv

 

Informācija par novadu:
www.rujiena.lv 

 

Rūjienas tūrisma informācijas centrs:
Adrese: Raiņa iela 3, Rūjiena, Rūjienas novads, LV - 4240
Tālr.: +37164263278, +37129464888
E-pasts: tic@rujiena.lv

 

Veiksmes priekšnoteikumi:

  • Saglabātas labākās saldējuma ražošanas tradīcijas, ko nodrošina ilggadēji darbinieki; zināšanu nodošana nākamajai paaudzei;
  • Atpazīstamība – Rūjienas pienotavai nu jau ir 100 gadu, tā bijusi zināma visos laikos;
  • Latvijas iedzīvotāju vēlme uzturā lietot īsta piena un krējuma saldējumu.

 

Stāsti