Photo

Ķoņu dzirnavas

Ir dažādi veidi, kā attīstīt, sakārtot, uzlabot vietu un telpu. Ķoņu saimnieki – Mirdza un Ilgonis Čākuri – izvēlējušies to, kurš prasa zināšanas, vērīgumu un cieņpilnu attieksmi pret citu darīto. Vidzemes pašā malā, 7 km no Igaunijas robežas saimnieki ir atjaunojuši pirms gandrīz 200 gadiem būvētas dzirnavas, saglabājot to funkcijas un auru, tajā pašā laikā padarījuši tās par 21.gadsimta cilvēkam interesentu apskates objektu. 

Šīs dzirnavas ir vienīgā vieta Latvijā, kur vienā vietā joprojām tiek turpināti divi mūsu senčiem svarīgi arodi-starp dzirnakmeņiem malti graudi, kā arī ir ierīkota vilnas kāršana un vērpšana ar 19.gadsimta tā laika moderno tehniku. Dzirnavu saimnieces pašas auž, šuj segas un spilvenus, kas pildīti ar aitu vilnu, cep maizīti. Senatnes lauku sētas aura ir jūtama ne tikai graudu malšanas procesā un vilnas kāršanā un vērpšanā, bet arī peroties vecajā pirtiņā, kuras iekuršana aizņem piecas stundas. 

Dzirnavu bēniņos un tām piegulošajā ēkā atrodas viesu nama istabiņas, neliela konferenču telpa, restorāns. Ķoņu dzirnavas pilda arī kultūras centra funkcijas, to viesiem pieejams plašs dažādu pasākumu klāsts – gadskārtu svētku, dzimšanas dienu svinēšana, ūdenskliņģeru gatavošana, ekskursijas-pastaigas pa dzirnavu teritoriju, brīvdabas koncerti, zaļumballes, teātra izrādes.

 

Adrese: Dzirnavas, Ķoņu pagasts, Naukšēnu novads, Latvija, LV-4247
Tālr.: +371 64230836
E-pasts:konudzirnavas@inbox.lv
Internetā: www.konudzirnavas.lv

Stāsti