Photo

Centīgais Harijs no Mazsalacas

Ziemeļvidzemes pilsētiņas Mazsalacas burvība slēpjas latviskajā vidē ar tās unikālajām koka ēkām, Salacas upes ainavu, ar tās neskaitāmajiem smilšakmens atsegumiem, un vietējiem iedzīvotājiem. Harijs Rokpelnis ir Mazsalacas novada Tūrisma informācijas un uzņēmējdarbības atbalsta centra vadītājs, viņš ir viens no nedaudzajiem jaunajiem cilvēkiem, kas, ieguvuši labu izglītību, atgriezušies savā dzimtajā pusē. Uzreiz pēc viņa atgriešanās, cilvēki ievēroja straujo, vietējiem iedzīvotājiem izdevīgo, projektu pieaugumu. Pilsētas ikdienas dzīve kļuva daudz krāsaināka un tūrisma aktivitātēm piepildītāka – tās visas - Harija organizētas. Vietējie iedzīvotāji atzīst, ka Harijs ir milzīgs ieguvums pilsētai, tādēļ viņš ieguvis „Gada cilvēka” titulu. Harija agrākais ekonomikas pasniedzējs aprēķinājis, ka viņš vienpersoniski ir piesaistījis gandrīz 70 tūkstošus eiro pilsētas attīstībai. Bet viņa panākumi nav mērāmi naudā, drīzāk, tā ir Harija rīcība, kas motivējusi citus iesaistīties līdzīgās aktivitātēs, atbalstot vietējo sabiedrību.

Pēcpusdienās pilsētas vidusskolas telpas pārvēršas par sabiedrības atbalsta centru ar dažādu aktivitāšu grupām: sākot ar svešvalodu interešu grupu, drāmas un gaisa kuģu modelēšanas pulciņiem, beidzot ar sporta aktivitātēm. Projekts izveidoja platformu paliekošām interešu grupu nodarbībām Mazsalacā. Foto studiju „Fokuss”, kā arī jogas un aerobikas nodarbības darbojās arī vairākus mēnešus pēc projekta noslēguma. Šobrīd Mazsalacas senioriem ir iespēja nodarboties ar nūjošanu Mazsalacas centrā un Skaņākalna dabas parkā. Harijs ir sniedzis neatsveramu atbalstu arī Mazsalacas vidusskolai, kur viņš palīdz organizēt un vadīt skolēnu aktivitātes. 

Tāpat no Harija iniciatīvām ir ieguvusi arī pilsētas vide – pilsētu tagad izgrezno skaisti bruģēts laukums, kur vietējie sanāk kopā, atzīmējot dažādus notikumus. Mazsalacas devīze ir „pilsēta, kur Tu vienmēr esi laipni gaidīts”, tāpēc darbiem ir jāturpinās. Jauns pludmales volejbola laukums ir uzbūvēts tieši blakus skolai, šeit ir arī plāni atjaunot vietējo sporta laukumu un izveidot jaunus tenisa, florbola un basketbola laukumus.

Harijam nekad neaptrūkst ideju. Viņam pašam ir bijis liels gods organizēt veco velosipēdu festivālu Mazsalacā aptuveni ar 400 dalībniekiem. Festivāla ideja balstīta uz vēsturisko faktu, ka lielākā velosipēdu ražotāju ģimene Baltijā 20. gadsimta sākumā nākusi tieši no Mazsalacas, un 2011.gadā tiek atzīmēta tās zināmākā pārstāvja Gustava Ērenpreisa 120. dzimšanas diena. Pirms daudziem gadiem velosipēdiem, kas tapuši Ērenpreisu ražotnē, piemita kvalitātes garants. Šis festivāls ietvēra veco velosipēdu parādi un tvīdu braucienu, velosipēdu dekorēšanu, velosipēdu veltņu sacīkstes, kopīgu mākslas darba veidošanu un foto orientēšanos Mazsalacā. Harijs plāno padarīt šo festivālu par Mazsalacas tradīciju un sola nodrošināt dažāda veida pārsteigumus kā festivāla neatņemamu sastāvdaļu katru gadu. Kopā ar kolēģiem, Harijs meklē neierastus un interesantus faktus par novadu un tā vietējiem cilvēkiem, lai vēlāk ar tiem iepazīstinātu citus.

Brīvdienās Harijs ir atrodams Mazsalacas Muzeja ēkā, kur atrodas tūrisma informācijas un uzņēmējdarbības atbalsta centrs. Viņš ir ļoti sabiedrisks un var viegli novadīt sarunas ar dažādu organizāciju pārstāvjiem. Vietējie iedzīvotāji smej, ka, iespējams, koka velni, kuru kolekcija atrodas muzeja ēkā, ir mistiski ietekmējuši Harija dziņu strādāt un panākt arvien vairāk. Harijs darbojas vietējā amatieru teātrī un piedalās dažādās sporta aktivitātēs. Viņam patīk pastaigas pa mežu un Salacas upes krastiem, kur atrodas Mazsalacas simbols – Skaņākalna klints, kas zināma ar īpašu atbalss radīšanu.

Harijs atzīst, ka šobrīd svarīgi ir saglabāt motivāciju, lai viņš var turpināt savu personīgo attīstību, tajā pašā laikā turpinot palīdzēt citiem.

 
Informācija par novadu:
www.mazsalaca.lv
 
 
Mazsalacas tūrisma informācijas centrs:
Adrese: Rīgas iela 1, Mazsalaca, Mazsalacas novads, LV-4215
Tālr.: +371 64251776, +371 28374774
E-pasts: turisms@mazsalacasnovads.lv 
 
 

Stāsti