Photo

Piešķirot dzīvei veiksmes garšu

Kocēnu novadā atrodas kāds uzņēmums, kura vārdu un darba augļus zina daudzi, bet tā stāstu pastāstīt zina vien retais. Tā ir sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Milda KM”, kas ir vadošais Latvijas pašmāju produktu ražotājs. MILDAS piedāvāto produktu klāstā ietilpst dažādas tomātu mērces, kečupi, gatavās zupas un citi produkti. 

„Varam lepoties ar vairāk kā 26 gadu pieredzi pārtikas ražošanā, jo uzņēmums ir veidots uz Kocēnu Konservu ceha bāzes, kas tika dibināts jau 1985. gadā” par uzņēmuma aizsākumiem stāsta valdes loceklis Andris Brikšķis. Kā uzņēmums “Milda KM” ražotne savu darbību uzsākusi 1995. gada decembrī.

2008. gadā lielāko daļu uzņēmuma smagi skāra finanšu krīze, taču SIA „Milda KM” šis gads iezīmējies uz pozitīvas nots – uzņēmums kļuva saistošs jauniem Latvijas investoriem, kas vēlējās ražot Latvijas produktu no Latvijā audzētām izejvielām. Tāpat, jaunie investori nāca klajā ar idejām par jaunu zīmolu izveidošanu, kas realizējās 2009. gadā - papildus zīmolam „Milda”, izveidojot arī „Gardi Gan”. Tā kā jaunais zīmols paredzēja produkcijas paplašināšanos un dažādošanos, tai piemērots arī jauns, mūsdienīgs dizaina iepakojums.

2010. gada oktobrī SIA “Milda KM”, kā viens no pirmajiem savas nozares uzņēmumiem Latvijā, saņēma ISO 22000:2005 sertifikātu, apliecinot produkcijas ražošanas procesu atbilstību augstākajiem kvalitātes standartiem ne vien Latvijā, bet arī starptautiskajā tirgū. Vairākkārt kāds no uzņēmuma ražotajiem produktiem ir nominēts, kā “Gada Prece” Latvijas Tirgotāju Asociācijas rīkotajās aptaujās. Līdz šim sasniegtais dod stimulu turpināt strādāt, attīstīt zīmolu un arvien turpināt ieviest jaunas, izsmalcinātas garšas.

Uzņēmumam ir izdevies veiksmīgi paplašināt savu eksporta tirgus daļu un šobrīd „Milda KM” ražoto produkciju var iegādāties visās Baltijas valstīs, Vācijā, Apvienotajā Karalistē, Īrijā, Krievijā un pat Japānā, kas ir nopietns izaicinājums uzņēmumam. Jau ilgus gadus MILDA ir veidojusi veiksmīgu sadarbību ar Kocēnu pašvaldību, kas ir nozīmīgs ķēdes posms ceļā uz veiksmi un izdošanos. Tāpat, uzņēmumu atbalstījušas arī dažādas Kocēnu novada iestādes un uzņēmumi. Joprojām uzņēmumā notiek gan jaunu produktu izstrāde, gan darbs pie jau esošo produktu garšas uzlabošanas, lai MILDAS stāsts turpinātu attīstīties. 

 
Adrese: Jaunliberti, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV - 4220
Tālr.: +371 64281894
E-pasts: birojs@milda.lv 
Internetā: www.milda.lv
 
 
Informācija par novadu:
www.koceni.lv
 
 

Stāsti