Photo

Vecmāmiņas nūdeles tepat, Amatciemā!

Visbiežāk, kad atminamies bērnības garšu un vecmāmiņas receptes, ēdieni, kas pazib prātā, ir īpaši gardās rauga pankūkas, uzpūtenis vai silti biezpiena plācenīši. Bet ko teiksiet par vecmāmiņas gatavotām mājās nūdelēm?

Olu nūdeļu ražošana, kas radās pēc Sīlīšu ģimenes vecmāmiņas receptes, Latvijā bija kas pavisam jauns. Sākotnēji 2009.gadā dibinātā SIA „EkoMako” darbojās kā mājražotne - visus gatavošanas darbus veica uzņēmuma īpašniece Linda Sīlīte kopā ar mammu Irmu, un pēcāk gatavais produkts tika izplatīts lauku tirdziņos. Šobrīd apritējuši jau vairāk kā trīs gadi, kopš Amatciemā ir izveidota Olu nūdeļu ražotne. Ieguldot lielu darbu un pašatdevi, SIA „EkoMako” attīstījis savu ražošanu, un ieņēmis stabilu nišu nozares tirgū – tam ir savi patstāvīgie klienti, kā arī līgumi ar veikaliem un restorāniem, kas nodrošina uzņēmuma turpmāko attīstību. Vēl joprojām Olu nūdeles tiek piedāvātas arī dažādos lauku labumu tirdziņos, tādā veidā komunicējot ar potenciālajiem pircējiem, uzklausot viņu vēlmes un vajadzības.

Īpašās nūdeļu garšas un kvalitātes noslēpums ir to ražošanā izmantotās dabīgās izejvielas no Latvijas saimniecībām, roku darbs un žāvēšana dabīgā ceļā. Produkta pamatā tiek izmantotas olas, kas to atšķir no parastiem makaroniem. Piedāvājuma klāsts ir daudzveidīgs – sākot no tradicionālajām, līdz pat saldajām nūdelēm ar ogām, kuras tik ļoti iecienījuši bērni.

Sīlīšu ģimene ir piemērs, kā praktiski saglabāt un uzturēt ģimenes tradīcijas no paaudzes paaudzē!

 

Adrese: "Rūķi", Amata, Drabešu pagasts, Amatas novads, LV-4139
Tālr.: +371 26448011
E-pasts: ekomako@inbox.lv
Internetā: www.ekomako.lv

 

Informācija par novadu:
www.amatasnovads.lv

 

Stāsti