Photo

Sveces ar dvēseli – „Laureta Candles” Cēsīs

Laikā, kad daļa jaunu cilvēku aizbrauc no savām mājām, pilsētām un novadiem, lai sevi pierādītu galvaspilsētas vai citu zemju darba tirgū, daži drosmīgi, uzņēmīgi un neatlaidīgi jaunieši tomēr vēlas un tic, ka iespējams ko mainīt, radīt un attīstīt arī savā dzimtajā pusē. Šoreiz stāsts par Lauru un Ivaru Cekuliem, kas Cēsu pusē dibinājuši savu uzņēmumu „Laureta Candles”, kurā tiek izgatavotas īpašas rapšu vaska sveces. 

Pēc pāris Rīgā nodzīvotiem gadiem jaunieši tomēr aptvēruši, ka lielā burzma nav domāta viņiem, un sirds „velk” atgriezties savā pilsētā. Pirmā radusies vēlme Cēsīs izveidot savu biznesu, un, pārdomājot dažādus variantus, Cekulu ģimene pamazām nonākusi līdz idejai, ka Latvijā vēl līdz galam neizmantota iespēja ražošanai ir sveces. Sākumā, iedvesmojoties no ārvalstu piemēriem, tika uzsākta sveču liešanas piederumu tirdzniecība, bet pēcāk – pašu sveču veidošana. Kādu laiku Laura un Ivars uzņēmumā darbojušies divatā, taču nu jau visus darbus paši nevar iespēt, tādēļ nepieciešamas papildus darba rokas, kā paši apgalvo – tā ir laba zīme, kas liecina par attīstību un izaugsmi. 

„Laureta Candles” rapšu vaska sveces ir īstens Latvijas produkts – tās ir dabīgas, ražotas no rapša eļļas un nepiesārņo gaisu ar kaitīgām vielām. Sveces ir rūpīgs un pacietīgs roku darbs, katra no svecēm tiek lolota un apčubināta. Ārējie sveču greznojumi veidoti no tepat Latvijas pļavās augušiem ziediem. Veltītā uzmanība un sirsnība katrai svecei piešķir īpašu siltumu. 

Uzņēmums plāno attīstīties un nākotnē savu produktu cer arī eksportēt, taču pagaidām vēlas pamatīgāk apgūt pašmāju tirgu. 

„Laureta Candles” ir pierādījums tam, ka veiksmīgs bizness un attīstība iespējama arī ne tik lielās Latvijas pilsētās, vajadzīga tikai kripata drosmes!

 

Adrese: Raunas iela 4a, Cēsis, Cēsu novads LV-4101
Tālr.: +371 26673100
E-pasts: info@lauretacandles.com
Internetā: www.lauretacandles.com

 

Informācija par novadu:
www.cesis.lv

 

 

 

Stāsti