Photo

Reģionālais TV nišas kanāls: Latvijas reģionu televīzija Re:TV

„Mūs neinteresē 100 gudrās galvas Jēkaba ielā, bet interesē cilvēki un notikumi Latvijas reģionos”, - tā saka starptautiski unikāla vietējo un reģionālo televīziju sadarbības projekta „Latvijas Reģionu televīzija” (Re:TV) radītāji. Kopš 2012. gada jūnija skatītājiem vienuviet, 24 stundas diennaktī, pieejams 14 Latvijas reģionālo un vietējo televīziju, kā arī vairāku neatkarīgu producentu apvienību veidotais saturs. Kanāls izveidots, pateicoties Vidzemes televīzijas, Valmieras radio un Radio Skonto Vidzeme vadītāja Ingemāra Vektera idejai un iniciatīvai.

Atsevišķa reģionālo notikumu atspoguļojumam radīta nišas televīzijas kanāla ideja tika īstenota pēc tam, kad Latvijā tika pārtraukta analogā apraide, un reģionos strādājošām TV nācās meklēt jaunas iespējas, kā pārraidīt savu saturu. Re:TV nodrošina informācijas — ziņu raidījumu, autorraidījumu, tiešraižu, portretinterviju u.c. aktuālo video materiālu pārraidi no visiem Latvijas reģioniem vienā televīzijas kanālā. Patlaban Re:TV saturs pieejams Lattelecom interaktīvajā TV pamata pakā; Lattelecom Virszemes TV ekonomiskajā pakā un tiešraidē retv.lv. Kanāls jau ir pārsniedzis Latvijas robežas un kļuvis par pārrobežu informācijas platformu, notiek sadarbība un tiek veidoti aizvien jauni projekti ar partneriem Igaunijā un citur.

Re:TV pamata saturu veido vietējās un reģionālās televīzijas un producentu apvienības, bet kanāla veidotāji ir atvērti sadarbībai ar ikvienu Latvijā un ārpus tās, kas spēj piedāvāt kvalitatīvu saturu par reģionālu tematiku. Latvijas mediju vidē tā ir ļoti reta iespēja.

Iesaistīšanās Re:TV projektā daudzējādā ziņā palīdzējusi attīstīties visiem projektā iesaistītajiem partneriem: panākta vienošanās par pārraidāmo materiālu formātiem, notikuši tehnoloģiski uzlabojumi kvalitatīvāka satura veidošanai. Kā arī televīziju cilvēki daudz plašākā mērogā sākuši apmainīties ar idejām par interesantiem tematiem, pārņemot citam cita idejas par skatītāju iecienītiem un laika gaitā pārbaudītiem raidījumiem, piemēram, par zaļo dzīvesveidu u.c.. Tiek veidoti arī kopīgi kādam tematam veltīti raidījumi, kur kanāla veidotāji katrs nodrošina daļu no satura, sagatavojot materiālu par konkrēto jautājumu savā reģionā.

Televīzijas skatītājiem šī savukārt ir vislabākā iespēja uzzināt plašu un daudzveidīgu informāciju par notiekošo citos reģionos, pārņemt pieredzi, labās projektu idejas, iedvesmoties, aktivizēties un īstenot kaut ko no redzētā arī savā pilsētā vai novadā.

Re:TV projekts kā lielisks piemērs televīzijas jomas attīstībai ļoti atzinīgi novērtēts starptautiskā auditorijā – audiovizuālās jomas profesionāļu konferencē Dženovā, Itālijā.

 Adrese: Purva 12a, Valmiera, LV-4201
Tālr.: +371 64219043
E-pasts: redakcija@retv.lv
Internetā: www.retv.lv 

 

 Informācija par pilsētu:
www.valmiera.lv 

Stāsti