Photo

Itāļu pica savā gaumē – „Vīnkalnos”

Ne viens vien gardēdis kādreiz pēc lieliska ēdiena nobaudīšanas ir teicis: „Es arī gribētu iemācīties pagatavot ko tādu!” Ja tas sacīts pēc itāļu picas notiesāšanas, iemācīties to pagatavot pēc visiem karstasinīgās tautas picu cepšanas pamatprincipiem nemaz nav tik neiespējami. Ir tikai jāzina kur!

 

Beverīnas novada „Vīnkalnu” saimniecībā jau kopš 2008. gada ar itāļu picas meistarošanas noslēpumiem viesus iepazīstina Uldis un Zanda Žentiņi. Ideja par itāļu garduma cepšanu brīvdabas virtuves mūra krāsnī Zandai radās, meklējot veidu, kā pārvarēt Latvijas nelabvēlīgo ekonomisko situāciju. Saimniece lika lietā savas Itālijā iegūtās zināšanas un prasmes, kuras ieguvusi, strādājot par picu cepēju itāļu restorānā.

 

„Vīnkalnu” picērijā pēc saimnieku paraugdemonstrējuma katrs aicināts iemēģināt savu varēšanu picas cepšanā, mīklas pikuci pārvēršot brīnumaini gardā maltītē, kurai pievienotas pašam cepējam tīkamākās sastāvdaļas. Saimnieki labprāt dalās savās zināšanās ar saviem ciemiņiem par piemērotāko picas miltu izvēli, cepšanas procesu, kā arī dažādiem paņēmieniem, kas to padara īpaši kārdinošu. Biežākais niķis, kas piemītot ciemiņiem, ir picu pārsātināšana ar produktiem, kā tas notiek mājas virtuvēs. Tieši itāļu picas ir atšķirīgas ar to, ka produktu nav daudz un vairākās kārtās, kas radītu nevēlamu garšu sajaukumu. Itāļu virtuvei nepieder picas ar vistas gaļu, ananāsiem, malto gaļu…

 

Lai vēl vairāk izbaudītu Itāļu virtuves garšas buķeti, „Vīnkalnos” iespējams maltīti papildināt ar Itālijas vīndaru raudzētu mājas vīnu, savukārt dažādu svinību gadījumā saimniece viesus palutinās ar pašgatavotu Tiramisu kūku, kas tā vien saka „ Pacel mani gaisā – Tira mi su!” un kafiju pēc īstām itāļu receptēm. Īpaši patīkamu ēdiena baudīšanu dara skaistā apkārtne, kā arī saimnieku viesmīlība.

 

Ja vēlaties gabaliņu Itālijas baudīt šeit pat Latvijā, droši dodieties uz „Vīnkalniem”, šeit jums parādīs kā.

 

Adrese: "Vīnkalni", Kauguru pagasts, Beverīnas novads, LV – 4224
Tālr.: +371 29491187
E-pasts: info@vinkalniesi.lv
Internetā: www.vinkalniesi.lv

 

Informācija par novadu:
www.beverinasnovads.lv

 

 

 

Stāsti