Photo

Senatnes elpa Ungurmuižā

18.gadsimtā būvētā Ungurmuiža ir viens no izcilākajiem Latvijas koka barokālās celtniecības paraugiem. Tās kungu māja (1732. g.) ir vienīgā Latvijā saglabājusies 18. gs. sākuma koka pils un ieņem svarīgu lomu dzimtenes kultūras pieminekļu mantojumu vidū. Muižu kā savas dzimtas māju 1732. gadā cēlis barons fon Kampenhauzens, vēlāk gan dažādos laikos mainīts ēku izvietojums, veidotas piebūves un uzbūvētas vairākas jaunas ēkas - staļļi, kūtis, rija, kalpu mājas. Nevajadzīgās ēkas pie pagalma tika nojauktas pavisam, lai pavērtu plašāku skatu uz apkārtnes ainavu.

Latvijā nav saglabājušās šai līdzīgas baroka koka celtnes ar tik bagātīgi izgreznotiem iekštelpu sienu gleznojumiem (mākslas darbus radījis G.D.Hinšs).
Lai kultūras piemineklī iedzīvinātu muzeju, sabiedrisko centru un viesu māju, tika veikti rūpīgi restaurācijas darbi. Šobrīd vēsturiskā, ozoliem ieskautā vieta, piemērota gan mierīgai atpūtai, gan svinībām, semināriem, gan senatnes elpas meklējumiem.

Saimnieki gādā ne vien par muižas vizuālo baudījumu, bet arī par viesu izklaidi. Tūrisma sezonas laikā Ungumuižā piedāvātas ekskursijas ar gidu, īpašs tējas dzeršanas rituāls tējas namiņā jeb „lustūzī”, pastaigas dižozolu parkā, jaunlaulātajiem, savukārt muiža būs romantiska pieturvieta kāzu dienā. Klasiskās mūzikas cienītājiem katru gadu muižā ir lieliska iespēja apmeklēt divus ievērojamus pasākumus – Mazos opermūzikas svētkus, kuriem 2014.gadā apritēs jau 10 gadi, kā arī „Šubertiādi -F.Šūberta, R.Šūmaņa un Fr.Šopēna skaņdarbu koncertu. „Šubertiāde” Ungurmuižā notiek jau kopš 1997.gada.

Ungurmuiža kā liela dārgumu lāde sevī slēpj visdažādākos dārgakmeņus – dabu, kultūru, unikālu arhitektūru un vēl citus, starp kuriem ikviens var atrast ko īpašu sev.

 

Adrese: "Ungurmuiža", Raiskuma pagasts, Pārgaujas novads, LV-4146,
Tālr.: +371 22007332; +371 64164195
E-pasts: info@ungurmuiza.lv
Internetā: www.ungurmuiza.lv

 

Informācija par novadu:
www.pargaujasnovads.lv

 

Stāsti