Photo

Atklāt sevī igauni Naukšēnu cilvēkmuzejā

Tiem, kas prot pasmieties par sevi, dzīve nenoliedzami ir vieglāka. Tad notiekošais - gan labais, gan sliktais - tiek uztverts vieglāk un pasaule šķiet gaišāka. Naukšēnos ir vieta, kas ir kā radīta šīs spējas attīstīšanai - Naukšēnu cilvēkmuzejs.         

Muzejā  tiek stāstīts par šajā pusē dzimušajiem, ienākušajiem un palikušajiem. Te ir iespējams atklāt sevī igauni, kā arī iekļaut sevi muzeja pamatkrājumā. Te ir vienīgā vieta Latvijā, kur sava ķermeņa masu un augumu var uzzināt tādās mērvienībās kā Naukšēnu kilogrami un Naukšēnu pirksti. Ir iespējams iegādāties arī Naukšēnu cepumus un novērtēt citas lietas, kas apliecina šīs puses ļaužu izdomu.

Izmantojot digitālās tehnoloģijas, muzejs  apmeklētājiem sniedz iespēju iepazīt vēstures nemateriālo mantojumu un izsekot sabiedrības attīstībai Ziemeļvidzemē un Dienvidigaunijā kopš 13. gadsimta. Liela uzmanība tiek pievērsta nemateriālajām liecībām, dzīvesstāstiem, atmiņām un dzimtu vēsturei. 

Lai gan muzejā, kā saka tā vadītāji, strādā tikai pusotrs cilvēks, sezonā tas spēj uzņemt aptuveni 9000 apmeklētāju. Muzejs ir iekārtots Naukšēnu muižā un 2012. gada maijā plāno iekārtot savu ekspozīciju arī Naukšēnu doktorātā, kas ir viena no skaistākajām ēkām novadā.

 

Adrese: Naukšēnu muiža, Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads, LV-4244
Tālr.: +371 29359390; +371 26452037
E-pasts: info@cilvekmuzejs.lv; cilvekmuzejs@naukseni.lv
Internetā: www.cilvekmuzejs.naukseni.lv

 

Informācija par novadu:
www.naukseni.lv

 

Veiksmes priekšnoteikumi: