Photo

Mazās pirtiņas lielais stāsts – brīvdienu māja „Pie Sievasmātes”

Cesvaines novadā, trīs kilometrus no skaistās pilsētas, atrodas kāda jauka un viesmīlīga lauku sēta „Grūbas”, kurā atrodas brīvdienu māja „Pie Sievasmātes”. Šeit katrs viesis tiek sagaidīts īpaši, piedāvājot tam visdažādākās atpūtas un izklaides iespējas.

Brīvdienu mājā iespējams organizēt  pasākumus sakoptā un tradicionālā lauku vidē, gaumīgi iekārtotā guļbaļķu namiņā. Viesi šeit var pakarsēties pirtiņā, pārnakšņot, izcept maizi īstā maizes krāsnī, apskatīt mednieku dārgumu krātuvi, izbaudīt meža un lauku sētas labumus, iemācīties pagatavot kaut ko no vietējās virtuves, pasūtīt gardas pusdienas, vakariņas,  brokastis vai ko īpašu - degustācijai no "Mednieka bāra". Šeit ir arī āra lapene, piknika vieta, šūpoles, batuts, basketbola grozs, iespēja celt teltis. Vasaras rītos mošanās notiek kopā ar gaiļa dziesmu un vakaros, dodoties gulēt, var noklausīties kādu putnu un sienāžu melodiju.

„Pie Sievasmātes” stāsts aizsākās ģimenes lokā. „Tika nolemts sava meža lietkokus nepārdot, bet izmantot lietderīgāk - uz kādreizējās rijas vecajiem pamatiem uzbūvēt savai ģimenei, radiem un draugiem pirtiņu, kur svētku reizēs visiem pulcēties,” atmiņās dalās brīvdienu mājas saimniece Anita Greidiņa. Pamazām, sešu gadu laikā tapusi pirtiņa. Kad tā bijusi gatava, draugi un radi bijuši ļoti apmierināti ar rezultātu un ieteikuši to arī citiem. Pieņemts lēmums padarīt šo ģimenes kopdarbu pieejamu arī citiem.

Idejas tapšanā un realizācija iesaistījusies visa ģimene – pati Anita, vīrs Arvīds, bērni Dārta un Roberts, kā arī mamma Eleonora. Arī šobrīd ikdienas darbos, kad nepieciešama palīdzība, ģimene savu atbalstu neatsaka. Ļoti palīdz arī apkārtējo saņemtais atbalsts un atzinīgie pateicības vārdi, kas dod stimulu attīstīt un uzlabot jau iesākto. Atbalstu sniedz arī pašvaldība, noticot idejai, un arī paši izmantojot namiņa piedāvātās iespējas, vedot šurp Cesvaines novada viesus. Atbalstu sniedz arī vietējais tūrisma informācijas centrs, iekļaujot namiņa piedāvājumu kopīgajā Cesvaines novada tūrisma piedāvājumā.

Paši „Pie sievasmātes” saimnieki par savu panākumu atslēgu uzskata labās atsauksmes no apkārtējiem, kas arvien ir visiedarbīgākā reklāma mūsdienās, jo tieši tas palīdzējis vienkāršai ģimenes pirtiņai pārtapt par atzītu brīvdienu māju. Piemēram, šī gada sākumā „Pie sievasmātes” piedalījušies arī Madonas TIC organizētajā projektā „Praktiskās dzīves gudrību skola”, kur informācijas centra vadītāja Sanita Soma atzina: „ja projektā dalību ņem brīvdienu mājas "Pie sievasmātes" saimniece un Greidiņu ģimene, tad tā ir vairāk nekā 100% garantija, ka viss izdosies, un līdzi tam būs arī augstas kvalitātes zīme”. Šādi vārdi, un, protams, arī pašu viesu labās atsauksmes ļauj noticēt sapnim par to, ka Greidiņu ģimenes darbs patiešām ir novērtēts. 

Mazā pirtiņa savu stāstu turpina rakstīt, jau esot zināma un atzīta ne tikai Cesvaines novadā. Panākumu atslēga ir ne vien labie vārdi no apkārtējiem un namiņa viesiem, bet arī sūrs un smags darbs. Kā atzīst brīvdienu mājas saimniece Anita: „Ja darbu dari ar prieku, tajā ieliekot arī daļiņu no savas sirds - tad to nevar citi nesajust un veiktais darbs nevar neizdoties!"

 

Adrese: Grūbas, Cesvaines pagasts, Cesvaines novads, LV - 4871
Tālr. +371 29247779
E-pasts:piesievasmates@inbox.lv

 

Informācija par novadu:
http://www.cesvaine.lv/

 

Cesvaine tūrisma informācijas centrs:
Adrese: Pils iela 1, Cesvaine, Cesvaines novads, LV - 4781
Tālr.: +371 64852225, +371 26172637
E-pasts: turisma.info@cesvaine.lv