Photo

Mirklis atpūtai un mieram – Z/S „Kalnarušķi”

Zemnieku saimniecība „Kalnarušķi” Apes novadā ir vieta, kur sajust mieru. Tā ir vieta atpūtai no ikdienas darbiem un steigas. Vieta, kur relaksēties un sajust dabas tuvumu. 

„Viendien, sēžot Kalnarušķu pagalmā domāju, ko iesākt, un kā apgūt tik skaistu zemes gabalu. Daba, kas ir šajā vietā uzrunāja mani un manu ģimeni, un es sapratu, ka šī ir īpaša vieta, kur cilvēkiem atpūsties no ikdienas rūpēm, smelties pozitīvas emocijas un gūt enerģiju turpmākajām gaitām” idejas dzimšanas mirkli atceras saimniecības īpašniece Aigija Kalniņa. 

Viss attīstījies pakāpeniski. Katru gadu nopelnītā nauda atkal ieguldīta uzņēmuma attīstībā. „Cik vien iespējams, darījām visu pašu spēkiem, bet, kur bija nepieciešams – pieaicinājām arī speciālistus” stāsta Aigija. 2000.gadā pašu vajadzībām uzcelta pirtiņa. Tolaik domas par tās „laišanu tautās” vēl nebija, tomēr idejai attīstoties, kļuva iespējams šo prieku sagādāt arī citiem. Kādreizējā zirgu stallī izveidota viesību zāle, kas nodrošināja vairāk telpas un iespēju rīkot saviesīgus pasākumus. No vecvecākiem mantotās lietas šķita glabājam lielu vērtību un to vajadzēja pastāstīt arī citiem. Tā tapa ideja par senlietu kolekcijas krātuvi un, laikam ejot, arī līdzcilvēki un paziņas piedāvāja dažādas senas lietas, papildinot jau esošo klāstu „Kalnarušķos”.

Tā pamazām sapnis par saimniecību tika īstenots un nu jau septīto gadu „Kalnarušķi” piedāvā saviem viesiem ēdināšanas, naktsmītnes, aktīvās atpūtas un citus pakalpojumus. Pirts, telšu un piknika vietas, iespēja spēlēt volejbolu, iznomāt velosipēdus, lai dotos izbraucienā pa gleznaino Alūksnes augstieni vai ielūkotos kaimiņzemē Igaunijā. Šeit iespējams makšķerēt kādā no pieciem dabīgajiem dīķiem, vai vienkārši baudīt dabu, lūkojoties uz skaisto apkārtni no skatu torņa un apskatot lauku mājas teritorijā esošo kazu mītni un trušu saliņu – tas viss iespējams tepat „Kalnarušķos”. 

Savas darbības laikā saimniecība ir ievērojami attīstījusies un daudz sasniegusi – piemēram, 2008.gadā Latvijas „Puķu svētku” ietvaros „Kalnarušķiem” piešķirts apbalvojums „Sakoptākā sēta”, kā arī, 2007.gadā Apes pašvaldība piešķīrusi apbalvojumu „Pašvaldībai draudzīgs uzņēmums”. Saimniecības vadītāja Aigija atzīst: „Lielākais apbalvojums man ir cilvēku atsauksmes un pateicība par sajūtām”. 

Apmeklēt „Kalnarušķus” un izbaudīt šeit esošo dabas skaistumu dodas ne vien vietējie iedzīvotāji, bet arī viesi no visas Latvijas, izveidojusies cieša sadarbība arī ar kaimiņiem igauņiem, kas novērtē „Kalnarušķos” pieejamo pakalpojumu klāstu.

2010.gada sākumā saimniecību piemeklēja liela nelaime – vienā no īpašuma ēkām izcēlās apjomīgs ugunsgrēks, „Kalnarušķu” darbība uz laiku tika pārtraukta. Pateicoties līdzcilvēku atbalstam, „Kalnarušķi” ēku atjaunoja un varēja turpināt priecēt savus viesus. Aigija Kalniņa stāsta: „Cilvēki atbalsta uzmundrinot, ka ir jāturpina iesāktais. Ik dienas tiek saņemts atbalsts arī no ģimenes, kas man daudz palīdz ar idejām”. 

„Kalnarušķiem” atbalstītāju netrūkst un kopīgiem spēkiem ir iespējams panākt daudz vairāk. Tāpēc saimniecība var droši kalt plānus nākotnei: „plānots attīstīt un paplašināt pieejamo pakalpojumu klāstu tūristiem, labiekārtot un pilnveidot „Kalnarušķu” teritoriju, kā arī atjaunot un papildināt senlietu muzeju, bērnu trasīti”. 

Ar patiesu mīlestību pret mieru un dabu, „Kalnarušķi” ir gājuši savu attīstības ceļu, un šis ceļš kļūst par pamatu jaunu, skaistu nodaļu radīšanai „Kalnarušķu” veiksmes stāstā.

 

Adrese: Krodziņš Ganību 4, Ape, Apes novads, LV-4337
Tālr.: +371 26594554, +371 29121866
E-pasts: kalnarusski@gmail.com; arm.kaln@gmail.com
Internetā: http://www.kalnaruski.lv/

 

Informācija par novadu: 
www.apesnovads.lv 

 

Apes tūrismas informācijas centrs:
Adrese: Skolas iela 4, Ape, Apes novads, LV - 4337
Tālr.: +371 64322273, +371 29439207
E-pasts: ape.tic@ape.lv