Photo

Darbarīki ar dvēseli - AUTINE

Šodien izvēloties profesiju, vairums jauniešu vēlas studēt biznesa vadību, politoloģiju, komunikācijas zinātnes nevis turpināt vecāku vai vecvecāku iesākto amatu – zemnieks, amatnieks, kalējs. Par retumu mūsdienās kļūst cilvēki, īpaši jauni cilvēki, kuri pelna sev iztiku darot fizisku darbu, atdzīvinot un turot cieņā senču tradīcijas un darba tikumu. Viens no šādiem amata prasmju atdzīvinātājiem ir kalējs Jānis Nīmanis. Jānis pasaulē pazīstams ar vārdu John Neeman un atpazīstamību ieguvis, izgatavojot vienus no kvalitatīvākajiem kokapstrādes instrumentiem pasaulē. Viņa radītos cirvjus, kaltus, slīmestus un citus amatnieku rīkus lieto nozares meistari vairāk kā desmit valstīs.

Jāņa ceļš uz panākumiem aizsākās ar interesi par metālapstrādes tehnoloģijām, seno kalēju darba metodēm un sapni par savu uzņēmumu dzimtajā vietā, kas nestu viņa senču pilskalna vārdu. 2012. gada septembrī sapnis kļūst par realitāti un „dzimst” uzņēmums AUTINE, kas ir vienīgā vieta, kur var iegādāties Jāņa darbus. AUTINE ir neliela ģimenes darbnīca, kurā darinātie instrumenti ir radīti ar mīlestību un rūpēm, un tie kalpos paaudzēs. Nelielais uzņēmums sevī apvieno Jāņa Nīmaņa darba kvalitāti ar plašām dizaina iespējām, jauniem instrumentu modeļiem un augstiem kvalitātes standartiem, dodot mūža garantiju visiem AUTINE metālizstrādājumiem.

Turpinot gadsimtiem senās amatniecības tradīcijas un kombinējot tās ar mūsdienīgu, Ziemeļeiropai raksturīgu dizainu, AUTINE rada lietas, kurās apvienojas senie aroda noslēpumi, roku darbs un labākie materiāli, ko piedāvā 21. gadsimts.

„AUTINE ir vieta, no kurienes es nāku un ar kuras vēsturi lepojos. Tieši tāpēc, dodot saviem instrumentiem mūža garantiju, es vēlos, lai tie nestu AUTINES vārdu, kā daļu no manas un manas dzimtenes vēstures.” Jānis Nīmanis.

Dzīvot radošu un izaicinājumu pilnu dzīvi, tas ir ceļš uz izdošanos!

 

Adrese: "Nīmaņi", Priekuļu pag., Priekuļu nov., LV-4101
Tālr.: +371 29774735
E-pasts: autine@gmail.com
Internetā: www.autinetools.com

 

Informācija par novadu:
www.priekuli.lv