Photo

Uz „Ķempēnu” saimniecību – pēc miera un senlaicīgas noskaņas

Ķempēnu muižas vēsture aizsākusies 1892.gadā, kad tika apvienoti Ēveles un Ķempēnu pagasti. Muižu laika gaitā pārvaldījuši trīs īpašnieki – pēdējais no tiem Dr.Med. Oscar v. Kobylinski, kas pēc ļaužu nostāstiem bijis izcils dakteris. 1929.gadā 24,71 ha Ķempēnu muižas un muižas kalpu māju ar dažādām saimniecības ēkām mantojis tagadējā saimnieka Ivara Āboltiņa vectēvs Teodors Āboltiņš. Pēc 61 gada tika atjaunotas Ivara Āboltiņa tiesības uz vectēva īpašumu un izveidota zemnieku saimniecība „Ķempēni” ar kopējo platību 63 ha.

Saimnieks „Ķempēnos” iemanījies apvienot vairākas nozares – ne vien graudkopību, mežsaimniecību, aitkopību un zivsaimniecību, bet senlaicīgās noskaņas piepildītajā vietā attīstījis arī lauku tūrismu.

Savās vairāk kā gadsimtu senajās mājās saimnieki gatavi uzņemt, izmitināt, gardi paēdināt pašaudzētiem ekoloģiskiem produktiem un izklaidēt gan biznesa konferences dalībniekus, gan kāzu viesus, gan sportiskā dzīvesveida piekopējus, gan arī vienkāršus atpūtniekus un draugu kompānijas, kas vēlas uz mirkli pazust dabas zaļajos ielokos no trokšņiem un steigas.

„Ķempēnos” svarīgi bijis saglabāt vietas vēsturisko elpu. Seno latviešu gaisotni iespējams baudīt gan naktsmītņu interjerā, gan piedāvātajās aktivitātēs – piemēram, kārtīgi nopērties pirtī pēc īstenākajām latviešu tradīcijām vai saimnieka pēdās izstaigāt meža takas. Saviem viesiem Ivars labprāt sagādā īpašu cienastu – aitas gaļas šašliku un saimniecības dīķos audzētas foreles.

Jauki apzināties, cik harmonisku saskaņu kopā var izveidot senais un jaunais vienuviet!

Adrese: “Ķempēni”, Ēveles pagasts, Valkas novads, LV-4712

Tālr.: +371 29105503

E-pasts: kempeni@apollo.lv

Internetā: www.kempeni.lv

 

Informācija par novadu:

 

www.valka.lv