Photo

„Lejasvagaļu” ķirbju dārzs

„Lejasvagaļu” saimniecība atrodas Rūjienas novada Jeru pagastā un lielāku ievērību tā guvusi ar savu daudzveidīgo un neparasto ķirbju dārzu. „Lejasvagaļu” saimniece ir Inta Lielbārde, bet viņas „labās rokas” un uzcītīgākie palīgi ir bērni. Pateicoties dēla Arta interesei par ķirbjiem, uzsākta arī jauna veida produkcijas ražošana.

„Lielās ogas” audzēšanu saimniecība uzsāka 2001. gadā, sākumā iemēģinot vien pāris ķirbju šķirnes, kas iegādātas Dabas muzeja ikgadējā izstādē „Ķirbis – jūsu veselībai”. Šobrīd „Lejasvagaļu” dārzā gozējas jau ap 80 dažādiem veselīgās ogas paveidiem, un arī paši brauc un piedalās ķirbju izstādēs.

Pašā ražīgākajā periodā, kas ir no augusta vidus līdz oktobra beigām, saimnieki gaida ciemos visus interesentus, dabas draugus un ekoloģiska dzīvesveida piekritējus, lai savām acīm apskatītu, cik tomēr dažāds var būt visiem labi zināmais ķirbis. „Lejasvagaļos” iespējams aplūkot ķirbja daiļās izpausmes formās, krāsās un nozīmēs, uzzināt par katras šķirnes pielietojumu, tās audzēšanu, kā arī nodegustēt pašus ķirbjus. Saimniece atklās arīdzan ķirbju dziednieciskās īpašības un daudzveidīgās iespējas uzturā – no ķirbjiem iznākot brīnumgardas plātsmaizes, sulas, salāti, sautējumi, biezeņi, sukādes un pat īpaša ķirbju ziedu tēja.

Redzot mammas aizrautīgo darbošanos ap ķirbjiem un to audzēšanu, dēls Artis, turpinot un paplašinot saimniecības iespējas, uzsācis savu uzņēmējdarbību un 2010. gadā sāk ogu pārstrādi. Uzņēmums "Valmiera organize" šajā saimniecībā audzē ekoloģiskos ķirbjus, kurus pārstrādā kopā ar citām ogām radot sulas, nektārus, biezeņus un sukādes.

Ja kādreiz veikalā redzi preču zīmi „Lucky pumpkin” ar smaidīgu ķirbi uz iepakojuma, zini, ka šie ir visīstākie un veselīgākie ķirbji, kas nākuši no saimniecības „Lejasvagaļi” un ņem tik ciet.

 Lielbāržu ģimene ne brīdi nedomā apstāties, viņi tiecas attīstīties un rast vēl citus veidus, kā veselīgo „ogu” padarīt pievilcīgāku patērētājiem.

 

Adrese: „Lejasvagaļi”, Jeru pagasts, Rūjienas novads, LV-4240

Tālr.: +371 26594544, +371 27723435

E-pasts: laura.lielbarde@gmail.com

Internetā: www.luckypumpkin.lv

 

Informācija par novadu:

 

www.rujiena.lv