Photo

Klūgu un meldru pinumu meistars – Modris Strauts

Latvijas pamatā ir brūni – pelēko krāsu toņu gradācijas. Ir cilvēki, kuri tajās saskata brīnumainu varavīksni, tāpat kā apenietis Modris Strauts kārklu pudurī un meldru biezoknī saskata pamatu vienreizējiem tautas amata izstrādājumiem.

Jau daudzus gadus Modra vaļasprieks ir dažnedažādu klūgu un meldru pinumu veidošana, sākot no traukiem, paplātēm un groziem, līdz pat kam pavisam unikālam – mēbelēm. Katrs radītais pinums ir unikāls, un darbus atzinīgi novērtējuši pircēji no tuvām un ne tik tuvām vietām. Smalkos un rūpīgos izstrādājumus meistars darina paša un sievas iekoptajā lauku sētā Apes novada „Silamiķītēs”, kur viesmīlīgi uzņem arī ciemiņus un aroda interesentus.

Pīšanas kursus Modris apguvis pirms aptuveni 20 gadiem, un kopš tā brīža nodarbe kļuvusi par viņa „sirds darbu”. „Silamiķīšu” saimniekam patīk ne vien pašam darināt augu izstrādājumus, bet mācīt to arī citiem, tādēļ lauku sētas viesi ir laipni aicināti paši iemēģināt amatu. Viņam svarīgi šķiet šo latvisko arodu saglabāt, tādēļ meistars vēlētos sastapt cilvēkus, kas būtu ieinteresēti to darīt un kam nodot gadu gaitā uzkrātās zināšanas un darba prasmi.

Modris ir viens no veiksmīgajiem piemēriem, kuriem savā dzīvē izdevies darbu apvienot ar sirdij tuvu vaļasprieku.

 

Adrese: „Silamiķītes, Apes pagasts, Apes novads
Tālr.: +371 28775795; +371 26348647
E-pasts: modris.strauts@inbox.lv

 

Informācija par novadu:
www.apesnovads.lv