Photo

Siltuma deva „Silkalnos”

„Silkalnu” pļavas jau vairāk kā desmit gadus savā klēpī glabā saimnieces Zeltītes Kavieres iekoptas dabas bagātības – ārstnieciskas zālītes un tējas augus. Nodarbei un sirdslietai lieti noderējušas Zeltītes bērnībā apgūtās zināšanas, vecvecāku zintis, kā arī pašas zinātkāre un interese par ārstniecības augiem. Saimniecībā ierīkota kārtīga kalte, kurā sagatavot ap simts dažāda veida mežos, mežmalās un reti sastopamā biotopa - purva mežos lasītām zālītēm.

Saimniecībā apmeklētāji var iepazīties ar daudzveidīgajiem pļavās, tīrumos, dārzos, pagalmos, mežos, purvos un puķudobēs augošiem ārstniecības augiem, kā arī saņemt vērtīgus padomus par to pielietojumu veselības uzturēšanai un uzlabošanai. Tāpat saimniece labprāt dalīsies zināšanās, kur zālītes meklēt, kā tās audzēt, ievākt un kaltēt. Dabas dārgumu interesenti varēs uzzināt arī dažas tinktūru, uzlējumu un ēterisko eļļu receptes. Pēc ekskursijas augu pasaulē, viesi laipni aicināti nobaudīt īpašo tēju.

Pārstrādātie augi izmantoti ne vien tēju ražošanai, bet arī plašam klāstam citu produktu – sīrupu, losjonu krēmu, pulveru, ekstraktu, sulu, spilvenu u.c. izstrādājumu tapšanā. Aptuveni 42 hektārus plašajā teritorijā „Silkalnu” saimnieki audzē ne vien zālītes, bet arī lopiņus, putnus, kā arī bišu saimes. Pēc īpaša pieprasījuma saimnieks ciemiņiem parāda un pastāsta arī par dabas enerģijām – āderēm un akmeņu spēku.

„Silkalnu” mājas un tās iemītnieki ar savu piemēru parāda nezūdošo cilvēka-dabas harmoniju, atklāj dabas dziedējošo spēku un vērtīgo prasmi to pielietot.

 

Adrese: “Silkalni”, Vaidavas pagasts, Kocēnu novads, p.n. Rubene, LV-4227
Tālr.: (+371) 29432176
E-pasts: zelte@inbox.lv

 

Internetā par novadu:
www.kocenunovads.lv