Photo

Straupes lauku labumu tirdziņš

Kad rodas vēlme noķert rosību, čalas, svaigumu un bonusā vēl saņemt kādu laipnu smaidu, Straupes lauku labumu tirdziņš Plācī noteikti ir īstā vieta, kurp doties!

Tirdziņš norisinās jau vairāk kā piecus gadus un tā organizatores ir biedrības „Vesels pilsētā un laukos” pārstāves. Mērķis bija attīstīt vietējo reģionu un atbalstīt tā ražotājus. Sākums gan esot bijis sarežģīts, jo likumdošanā šādi pasākumi nebija atļauti, taču biedrības dalībnieču uzņēmība un neatlaidība panākusi pat dažas izmaiņas Ministru Kabineta noteikumos saistībā ar ielu tirdzniecību.

Kā organizatori saka, tirdziņš darbojas pēc principa: „Paši audzējam. Paši darinām. Paši pārdodam.” Šis sauklis pavisam vienkārši un skaidri arī raksturo to, kas pieejams, ieraugāms un iegādājams Straupes tirdziņā – labumi, kuru tapšanā vislielākajā mērā iesaistījušies tirdziņa dalībnieki, vai tas būtu pašvārīts melleņu ievārījums vai klūgām darināts groziņš, katrs te atrodamais produkts saņēmis patiesas cilvēka rūpes un uzmanību.

Vietējie zemnieki un mājražotāji piedāvā sezonālu, pašu audzētu un gatavotu pārtiku, savukārt amatnieki aicina iegādāt un konsultē par mājai un sētai vajadzīgām lietām, dažkārt pat ierāda, kā tās izgatavot. Tirdziņš katra mēneša pirmajā un trešajā svētdienā ir stingri nostiprinājusies tradīcija: nekādi laikapstākļi – nedz svelmains karstums, nedz bargs sals nespēj ietekmēt vai atcelt Straupes tirdziņa norisi.

Rokām darināta maize, mājas vīns, kūpināta gaļa, lauku torte un vēl dažnedažādākie lauku labumi, kā arī silta un patīkama gaisotne sagaida Straupes lauku labumu tirdziņa apmeklētājus!


Adrese: Inčukalna-Valmieras šosejas mala, Piensaimnieku kooperatīvās sabiedrības „Straupe” laukums, Plācis, Straupes pagasts, Pārgaujas novads, LV-4152
Tālr.: + 371 29464946
E-pasts: rudite.vasile@gmail.com
Internetā: www.straupe-hanza.lv

 

 

Internetā par novadu:
www.pargaujasnovads.lv