Photo

Dzīvs kazas piena siers no Bērzaunes

„Mums ir prieks par jūsu uzņēmību veidot stāstus par „trakiem” cilvēkiem, jo bez uzņēmīgu cilvēku ietiepības un radošu cilvēku stāstiem par šiem ļaudīm nekas nenotiktu un tie, kuri vēl jāiedrošina, šo drosmes „poti” tā arī nesaņemtu.” Šādu atbildi saņēmām, kad uzrunājām ražotnes „Līvi” saimniekus Daci un Raimondu Melderus kļūt par veiksmes stāstu varoņiem. Pēc šīm rindām jau top skaidrs, cik uzņēmīgi, atsaucīgi un iedvesmojoši ir šie cilvēki, kuru ikdiena paiet, rūpējoties par saimniecību ar teju 200 kazām un meistarojot īstu kazas piena sieru, kas iecienīts kā tuvākās, tā tālākās vietās.

Latvijā tikai dažviet sastopamais kazas piena siers „Līvos” tiek gatavots jau vairākus gadus, un tas izvēlēts, galvenokārt piena īpašās, „zīdainās” garšas dēļ, turklāt tas satur arī mazāk laktozes. Brīnumaino un novērtēto garšu sieram piešķir ne vien dabīgās izejvielas, bet arī kazu ganāmpulkam veltītā saimnieku sirsnība un rūpes. Tā kā Raimonds pats kādu laiku darbojies kā vetārsts, iegūtās zināšanas saimniecības vadīšanā lieti noder.

„Līvi” labprāt ciemos uzņem viesus, interesentus un vienkārši garšas baudītājus, kurus dzīvespriecīgie saimnieki ne vien tuvāk iepazīstina ar ražotni un kazas siera īpatnībām, bet arī izklaidē, atklājot interesantākos, jautrākos un neticamākos atgadījumus ar ragainajiem dzīvniekiem un pašiem saimniekiem. Protams, neiztikt arī bez kazu ganāmpulka apciemošanas un dažādu siera veidu degustēšanas. Tā, piemēram, mīkstā siera ar kļavu sīrupu nogaršošanu piedzīvos tikai tie, kas paši paviesojušies ražotnē.


Adrese: „Līvi”, Ozolkrogs, Bērzaunes pagasts, Madonas novads
Tālr.: (+371) 29187164, (+371) 29180251
E-pasts: kazas.siers@inbox.lv

 

 

Informācija par novadu:
www.emadona.lv